04 نوامبر 2020
نوامبر 4, 2020

جراحی سینه

0 Comment

عمل جراحی سینه

جراحی سینه : روش های جراحی زیبایی سینه Breast Surgery شامل پروتز سینه ، بزرگ کردن سینه، کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی، پیوند چربی به پستان، ماستوپکسی (لیفت پستان)، اصلاح عدم تقارن و جای نامناسب پستان، جراحی ترمیمی بزرگ کردن سینه است. بازار جراحی سینه ( پروتز سینه ) در آمریکای شمالی
پیش بینی می شود بازار ایمپلنت سینه یا پروتز سینه در آمریکای شمالی تا سال ۲۰۲۷ از ۷۱۴٫۵۱ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به ۱,۰۸۰٫۱۹ میلیون دلار در سال ۲۰۲۷ برسد.

تخمین زده می شود که این بازار از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۷ با CAGR 5.5٪ رشد کند.

رشد بازار جراحی سینه در آمریکای شمالی را می توان به عواملی مانند شیوع رو به رشد سرطان پستان و افزایش تقاضای جراحی زیبایی پستان نسبت داد.

از طرف دیگر، عوارض مرتبط با جراحی ایمپلنت پستان یا پروتز سینه، روی این بازار تأثیر منفی خواهد داشت.

جراحی زیبایی: انواع جراحی سینه
برای بسیاری از خانم ها، بزرگ کردن سینه، پروتز سینه یا لیفتینگ پستان راهی موثر برای دستیابی به اندازه و ظاهر پستانی است که همیشه آرزوی آن را داشته اند.

این روش های جراحی زیبایی سینه برای زنان با پستانهای کوچک یا کسانی که به دلیل بارداری یا کاهش وزن دچار افتادگی سینه شده اند گزینه خوبی است.

در واقع وقتی صحبت از جراحی زیبایی پستان به میان می آید، چندین گزینه مختلف وجود دارد.

یادگیری در مورد انواع مختلف جراحی سینه می تواند به شما در انتخاب روشی مناسب کمک کند.

جراحی سینه

کدام جراحی سینه برای شما مناسب است؟
توضیح در مورد پروتز سینه ، بزرگ کردن سینه ، لیفت سینه و کوچک کردن سینه
پستانها دارای طیف وسیعی از اشکال و اندازه ها هستند – دقیقاً مانند زنانی که آنها را دارند.

نگرش مثبت نسبت به بدن به کنار، پذیرفتن آنچه که به طور طبیعی دارید همیشه آسان نیست.

ممکن است شما از شکل پستان خود احساس ناامنی کنید، لباس یا تیشرت را در بدن خود دوست نداشته باشید یا سینه هایتان مانع از فعالیت های روزمره شما باشد.

احتمال اینکه حداقل یک جنبه وجود داشته باشد که برخی از زنان از شکل ظاهری سینه های خود راضی نباشند زیاد است.

دانستن اینکه چه نوع روشی از جراحی زیبایی سینه برای یک موقعیت خاص مورد نیاز است، می تواند چالش برانگیز باشد. خصوصاً برای افرادی که تازه تصمیم به انجام عمل جراحی پلاستیک سینه گرفته اند.

ایمپلنت پستان یا پروتز سینه
پروتز سینه Breast implants ابزارهای پزشکی است که برای موارد زیر استفاده می شود:

افزایش اندازه سینه (تقویت سینه).
اصلاح ناهمواری یا ظاهر پستان.
بازسازی سینه ها پس از یک عمل جراحی سینه مانند ماستکتومی (جراحی برداشتن پستان).
جایگزین کردن ایمپلنت های موجود با پروتز سینه جدید.
وقتی صحبت از پروتز سینه می شود، چندین شکل، اندازه و بافت مختلف از پروتز وجود دارد و مشاوره با پزشک می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

با این حال، بررسی اصول اولیه، به ما نشان می دهد که دو نوع ایمپلنت اصلی وجود دارد که عبارتند از پروتز سیلیکون و پروتز سالین.

پروتز سالین یا آب نمکی را می توان از طریق یک برش کوچکتر در سینه قرار داد، بنابراین گزینه های بیشتری برای محل برش وجود دارد.

از طرف دیگر، پروتز سینه سیلیکونی کاملاً طبیعی به نظر می رسد.

جراحی سینه ۲
تصویر انواع مدل های پروتز سینه سیلیکونی

بزرگ کردن سینه
بزرگ کردن سینه Breast Augmentation یک روش جراحی سینه رایج است که در آن چربی یا ایمپلنت به پستانها وارد می شود و ظاهری جوانتر و شاداب تر برای سینه ایجاد می کند.

در مورد نحوه انجام عمل زیبایی تقویت پستان چندین گزینه مختلف وجود دارد.

از جمله محل برش، نوع کاشت و محل کاشت پروتز.

صحبت با جراح سینه درباره هر گزینه می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید که کدام روش جراحی بزرگ کردن سینه نتایج مورد انتظار شما را به همراه خواهد داشت.

جراحی سینه ۳
تصویر جراحی زیبایی بزرگ کردن سینه

لیفت سینه
بزرگ کردن سینه و انتقال چربی برای بزرگتر شدن سینه ها مفید است، اما آنچه این روش ها نمی توانند درست کنند اصلاح افتادگی یا شلی سینه است.

افزایش سن، گرانش زمین، نوسانات وزن و شیردهی ممکن است باعث کشیده شدن پوست و بافت پستانهایی شود که یک بار سفت شده و باعث می شود پستانها به جای اینکه مستقیم و رو به بالا باشند، آویزان و شل شوند.

زنانی که پوست پستان هایشان دارای درجه شلی قابل توجهی است و یا نوک سینه های آنها به سمت زمین معطوف شده و در پایین یا قسمت زیرین پستان قرار گرفته اند، ممکن است بخواهند لیفت سینه Breast lift انجام دهند.

این عمل زیبایی سینه مستلزم ایجاد برشی بر روی پستان، تغییر موقعیت چربی و سایر بافت ها، بریدن پوست اضافی و جابجایی مجدد نوک سینه در صورت لزوم است.

اگرچه این یک روش جراحی پلاستیک کاملاً مطمئن است و نتایج به محض پایان عمل جراحی قابل مشاهده است، اما در صورت وجود نوسانات وزن در آینده یا تغییر بیشتر در خاصیت کشسانی پوست، از افتادگی سینه در آینده جلوگیری نمی کند.

بسیاری از خانمها تصمیم می گیرند که به عنوان بخشی از جراحی زیبایی لیفت سینه، از طریق پروتز سینه یا چربی بدن خود حجم سینه خود را افزایش دهند.

جراحی سینه ۴
تصویر درجات افتادگی سینه

کوچک کردن سینه یا جراحی سینه ماموپلاستی
درد مزمن کمر، شانه یا گردن ناشی از پستانهای بزرگتر و آویزان مشکلی است که بسیاری از زنان با آن روبرو هستند.

برخی از خانمها ممکن است برای تسکین ناراحتی جسمی یا ایجاد تناسب بیشتر در مقایسه با بقیه اعضای بدن، پستانهای خود را کوچک کنند.

کاهش سایز پستان، کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی کاهش دهنده breast reduction or reduction mammoplasty ، شامل استخراج چربی، بافت و پوست اضافی از پستانها از طریق برش ها، لیپوساکشن و برداشتن بافت های دیگر است.

زنانی که هر یک از این گزینه های جراحی سینه را در نظر می گیرند، توصیه می شوند که با مراجعه به یک جراح پلاستیک دارای بورد تخصصی، پاسخ سوالات خود را کسب کنند و درباره روش انتخابی خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

آیا پروتز سینه می تواند باعث سرطان پستان شود؟
خیر. پروتز سینه باعث سرطان پستان نمی شود. پروتز پستان همچنین احتمال سرطان سینه را افزایش نمی دهند.

اما تحقیقات نشان می دهد که زنان با پروتز سینه احتمال بیشتری برای لنفوم سلول بزرگ آناپلاستیک (ALCL) دارند.

ALCL نوعی لنفوم non-Hodgkin است. این یک سرطان است که در سیستم لنفاوی شما شروع می شود (سیستمی که به بدن شما کمک می کند تا با عفونت و بیماری مبارزه کند) و در سلول های خونی شما قویتر می شود.

اگر ایمپلنت پستان دارید یا در فکر انجام این نوع جراحی سینه هستید، این از مواردی است که باید بدانید.

با جراح سینه خود برای جراحی سینه ارتباط برقرار کنید
جراحان پلاستیک شکل، اندازه، بافت سطح و محل قرارگیری پروتز و محل برش را برای هر فرد ارزیابی می کنند.

از جراح سینه خود در مورد تجربه وی در انجام جراحی سینه، روش جراحی و راه های تأثیرگذاری این جراحی زیبایی بر زندگیتان سوال کنید.
از جراحی های قبلی و پاسخ بدنتان به جراح پلاستیک بگویید. به عنوان مثال، در مورد اینکه آیا جراحی ها منجر به مقدار بیش از حد انتظار بافت اسکار شده اند بحث کنید.
همچنین، درباره انتظارات خود بحث کنید.
این بحث ها به جراح کمک می کند تا تصمیمات جراحی را به گونه ای اتخاذ کند که به ظاهر مطلوب برسد.

از جمله تصمیم گیری در مورد محل و اندازه برش و دیگر موارد.

بسیاری از افراد برای تغییر اندازه پروتز سینه جراحی ترمیمی سینه انجام می دهند.

برای دستیابی به بهترین نتیجه پس از جراحی زیبایی سینه اولیه، برنامه ریزی دقیق و انتظارات منطقی و معقول لازم است.