14 نوامبر 2020
نوامبر 14, 2020

جراحی لیفت لب

0 Comment

عمل جراحی لیفت لب

جراحی لیفت لب یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت است که هدف اصلی آن بهبود حالت چهره از طریق بالا کشیدن و لیفت لب بالا می باشد.

( جراح پلاستیک تهران )

به طور کلی متمایل بودن گوشه های لب به طرف پایین ، وجود فاصله زیاد بین لب و بینی ، وجود چین و چروک های متعدد در ناحیه اطراف لب به خصوص در افراد سیگاری و همچنین پنهان شدن دندان های بالایی توسط لب بالا از جمله مواردی هستند که بر زیبایی و شادابی چهره تاثیر منفی گذاشته و موجب پیرتر به نظر رسیدن افراد از سن واقعی شان می شود.

از این رو می توانیم بگوییم که جراحی ليفت لب منجر به جوانسازی صورت می گردد.

روند جراحی لیفت لب

این جراحی زیبایی با بی حسی موضعی قابل انجام است. طی این جراحی زیبایی که به طور همزمان با جراحی زیبایی بینی نیز قابل انجام می باشد ، پزشک با بکارگیری تکنیک های خاص اقدام به برداشتن قسمت بسیار کوچکی از پوست لب نموده و آن را به سمت بالا می کشد ؛ لازم به ذکر است که هیچ عصب یا ماهیچه ای طی این جراحی زیبایی قطع نخواهد شد.

کاندیدای مناسب لیفت لب

به طور کلی هر فردی که از نظر جسمی و روحی در وضعیت مطلوبی قرار داشته ، در دوران بارداری و شیردهی قرار نداشته ، از نتایج جراحی انتظارات منطقی داشته و از باریک بودن لب ، فاصله زیاد میان لب و بینی ، غیرقرینگی طرفین لب و همچنین چین و چروک زیاد دور لب خود رضایت نداشته باشد ؛ می تواند برای انجام این عمل جراحی اقدام نماید.

عوارض و خطرات جراحی لیفت لب

در انجام این عمل جراحی چنانچه در انتخاب جراح پلاستیک خود دقت کافی را صرف نکنید ، ممکن است دچار عفونت شده یا شاهد عوارضی همچون غیرطبیعی شدن جای زخم و آب آوردن لب شوید. بنابراین باید در انتخاب پزشک خود دقت زیادی داشته باشید.

بهبودی بعد از جـراحی لیفت لب

چهره بیمار بعد از حدود ۵ تا ۷ روز برای حضور در جامعه مناسب می شود.
به طور معمول تا ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از جراحی تورم شدید در ناحیه بالای لب بروز می کند که کاملاً طبیعی بوده و بیمار با قرار دادن کمپرس یخ می تواند آن را کنترل نماید.
به منظور کاهش درد ناشی از جراحی فقط از مسکن هایی که پزشک برای تان تجویز نموده است استفاده کنید.
بخیه ها به طور معمول بعد از ۵ روز کشیده شده و تقریباً ۱۲ ماه طول می کشد تا زخم ها به طور کامل بهبود یابند.

هزینه جراحی لیفت لب

قبل از معاینه فرد زیباجو و ارزیابی وی نمی توان قیمت دقیق این عمل جراحی را معین نمود. از این رو افرادی که خواهان انجام جراحی لیفت لب هستند جهت آگاهی از هزینه آن باید حضورا مورد معاینه قرار گیرند.