26 مه 2021
می 26, 2021

جراح بینی

0 Comment

بهترین جراح بینی

یکی از مهم ترین مواردی که افراد متقاضی برای جراحی زیبایی بینی باید به آن دقت کنند ، انتخاب یک جراح بینی خوب و مجرب هست ، چرا که اگر فرد جراح بيني خود را به درستی انتخاب نکند ، ممکن است از نتیجه جراحی بينی به دلایل زیر رضایت نداشته باشد.

افتادگی نوک بینی
بیش از اندازه کوچک و سربالا شدن بینی
رفع نشدن قوز روی بینی
نامتقارن شدن سوراخ های بینی
و غیره

در این صورت ، فرد باید برای انجام جراحي بيني ترمیمی ( ثانویه ) تا یک سال صبر کند تا زخم های ایجاد شده ، بهبود یابد.

جراح بینی
انتخاب بهترین جراح بینی

حال ممکن است ، این سوال در ذهن اکثر افراد ایجاد شود که چگونه می توان یک جراح بيني خوب و مجرب را انتخاب کرد و به عنوان مثال از خود بپرسند بهترین جراح بيني در تهران کیست ؟ بهترین جراح بيني گوشتی در تهران چه مشخصاتی دارد ؟ و غیره.

برای انتخاب یک جراح بيني خوب در تهران یا سایر شهرها می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید یا در گوگل جستجو نماييد.
پس از تهیه لیستی از بهترین جراحان بینی در شهر یا استان مورد نظر درباره میزان تحصیلات ، سوابق کاری و غیره تحقیق کرده و پس از آن برای مشاوره نزد بهترین آن ها بروید.
به جراح بيني مراجعه کنید که با او حس راحتی داشته باشید تا بتوانید به راحتی تمام انتظارات و مشکلات خود را به او بگویید.
در جلسه مشاوره تمامی انتظارات خود را به جراح بيني بگویید تا به درستی بتواند شما را راهنمایی کند.
حتما برای اطمینان بیشتر از انتخاب جراح بيني ، نمونه کارهای او را مشاهده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محمد گلی یکی از بهترین جراحان زیبایی بینی می توانید به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

جراح بینی
ویژگی های یک جراح بینی خوب

یک جراح بینی خوب ویژگی هایی دارد که در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره کرده ایم.
با وجدان بودن

تنها به فکر منافع شخصی خود نباشد و سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد ؛ برخی از جراحان بینی این جراحی زیبایی را با اهداف مالی برای همه افراد انجام داده و توجهی به آمادگی فرد و مناسب بودن یا نبودن جراحي بيني برای او نمی کنند.
صبور بودن جراح بینی

یک جراح بيني خوب باید صبور باشد و تمامی نکات مربوط به جراحی زیبایی بینی را به بیمار توضیح دهد ؛ جراحی بینی محدودیت ها ، شدنی و نشدنی هایی دارد که پزشک باید آن ها را به طور صادقانه به فرد متقاضی بگوید تا او بتواند تصمیم درستی در رابطه با انجام جراحی بینی یا عدم انجام آن اتخاذ کند.

همچنین بهترین جراح بيني با توجه میزان اهمیت رعایت اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی ، این اقدامات و مراقبت ها را به طور کامل برای فرد توضیح داده و در مورد رعایت آن ها به فرد تاکید می نماید.
خوش برخورد بودن جراح بینی

اغلب متقاضیان عمل زیبایی بینی به دلیل ترس از بیهوشی ، نگرانی از موفقیت آمیز نبودن جراحی بینی و غیره دچار استرس هستند ، یک جراح بيني با تجربه از این مسئله آگاه بوده و با برخورد خوبی که دارد ، موجب ایجاد حس راحتی بین خود و بیمار شده و با قوت قلبی که به او می دهد از میزان استرس او می کاهد.

جراح بینی
صرف زمان کافی

زمان کافی را برای مشاوره و راهنمایی بیمار بگذارد و در صورتی که بیمار انتظار نامعقولی از جراحی بینی داشت ، سعی در متقاعد کردن او کند و در صورتی که فرد متقاعد نشد از جراحی او صرف نظر کند.

برخی از بیماران ، بدون توجه به واقعیات جراحی بینی خواسته هایی از جراحان بینی دارند که نشدنی بوده و بر انجام آن ها اصرار می کنند ، به طور مثال شخصی با بینی گوشتی و بزرگ از جراح بيني می خواهد که بینی اش را به فرم فانتزی جراحی نماید ، این امر با توجه به ویژگی های ساختاری بینی شدنی نبوده و هیچ ارتباطی به میزان تبحر جراح بینی ندارد.
بررسی وضعیت سلامتی بیمار و آناتومی صورت او

یک جراح بيني مجرب برای اینکه احتمال بروز چالش در حین جراحی بینی را به حداقل برساند ، لازم است تا فرد از سلامت کامل برخوردار باشد ؛ به همین منظور جراح بيني از بیمار سوالات مربوط به سوابق بیماری و مصرف داروهای خاص را پرسیده و برای اطمینان بیشتر آزمایشاتی را برای او تجویز می کند.

همچنین برای انتخاب بهترین فرم بینی ، اقدام به تهیه عکس از زوایای مختلف صورت و بینی نموده ، آزمایشات و عکس های او را با دقت بررسی می کند و با توجه به آناتومی صورت بیمار بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد می دهد.

جراح بینی
نحوه انتخاب جراح بینی خوب

بسیاری از افراد با پرس و جو از دوستان و آشنایان خود که قبلا اقدام به جراحی بینی نموده اند ، جراح بيني مورد نظر خود را پیدا می کنند ؛ شما می توانید سایت های پزشکان را در گوگل پیدا کنید و به بررسی رزومه کاری و نمونه کار های ایشان بپردازید.

برای مشاهده و بررسی نمونه کار های جراح می توانید به گالری تصاویر یا صفحات مجازی ایشان در اینستاگرام و آپارات مراجعه فرمایید ؛ همچنین توصیه می شود به صورت حضوری به مطب رفته و با افرادی که برای معاینه مجدد در مطب حضور دارند ، صحبت کنید و از آن ها درباره میزان رضایتشان از جراح و نتیجه نهایی جراحی بینی شان سوال فرمایید.
جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی جراحی بینی ترمیمی ، زمانی انجام می شود که فرد از جراح و نتیجه جراحی بینی خود راضی نباشد و حتی دچار عوارض جانبی ؛ همچون مشکلات تنفسی شود. طی جراحی بینی ترمیمی مشکلاتی از قبیل عدم تقارن بینی ، کج شدن بینی ، ایجاد فرورفتگی یا برآمدگی در بینی ، بیش از حد کوچک یا سربالا شدن بینی ، عدم بر طرف شدن تمام ایرادات بینی ، بروز مشکلات تنفسی ناشی از جراحی بینی اولیه و غیره برطرف می شود.

این جراحی در مقایسه با عمل بینی اولیه بسیار پیچده تر است ؛ به همین دلیل هزینه آن نیز بیشتر خواهد بود.

اما معمولا جراحی بینی ترمیمی پس از یک سال که بینی ترمیم شده و تورم بینی به طور کامل تحلیل رفت انجام می شود ؛ چرا که ممکن است مشکلات پدید آمده بر اثر تورم باشد و پس از فروکش کردن آن به طور کامل برطرف شود.

البته در برخی موارد که ایراد بینی چندان زیاد نباشد ، اگر جراح بيني صلاح بداند ، بعد از ۶ ماه عمل ترمیمی در مطب و حتی به صورت سرپایی انجام می شود.

جراح بینی
روش های جراحي بيني

در واقع جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود ؛ در عمل باز برش ها در ناحیه کلوملا ایجاد شده و پوست به طور کامل از ساختمان بینی جدا خواهد شد ؛ بنابراین جراح بيني دسترسی کاملی به ساختمان بینی داشته و می تواند تمام ایرادات بینی را به طور کامل برطرف نماید.

در جراحي بيني به صورت باز امکان بروز خطا و عوارض به حداقل رسیده و به دلیل اشراف کامل جراح معمولا در اولویت قرار دارد.

اما در روش بسته به پوست برشى داده نمى شود و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند ؛ این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی آن ها ایراد چندانی ندارد ؛ در این جراحی تنها می توان ایرادات ساده را بر طرف نمود و معمولا برای بر طرف کردن ایرادات پیچده از این روش استفاده نمی شود.

در جراحی بینی به روش بسته ، دید جراح محدود است و به همین دلیل امکان بروز خطا وجود دارد ؛ البته این موضوع به میزان مهارت جراح بيني نیز بستگی دارد.
انواع مدل های بینی
بینی طبیعی

افرادی که قصد برطرف کردن ایرادات بینی خود را دارند و نمی خواهند بینی و چهره شان تغییر چندانی کند ، اقدام به جراحی بینی طبیعی می کنند. در بینی طبیعی ، فاصله نوک بینی تا لب حدود ۹۰ الی ۹۵ درجه می باشد و پل بینی کاملا صاف خواهد بود.

افرادی که از صورت های کشیده ای برخوردار هستند ، به منظور گردتر به نظر رسیدن صورت خود می توانند جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

جراح بینی

جراح بینی

بینی فانتزی

در جراحی بینی فانتزی ، زاویه نوک بینی تا لب بیشتر از بینی طبیعی بوده و پل بینی قوس دار است.

افرادی که علاقمند به داشتن بینی فانتزی هستند ، باید انتظار معقولی از عمل خود داشته باشند ؛ چرا که به عنوان مثال بینی بسیار کوچک در صورت پهن زیبا نیست و بیش از حد کوچک شدن بینی علاوه بر اینکه ممکن است ، تناسبات صورت را بهم بریزد ، موجب پارگی مویرگ های بینی شده که منجر به بروز مشکلات تنفسی خواهد شد.
بینی نیمه فانتزی

یکی از رایج ترین فرم های بینی که افراد زیادی علاقمند به انجام آن هستند ، جراحی بینی نیمه فانتزی است. در واقع در بینی نیمه فانتزی در عین حال که بینی کوچک می شود و پل بینی صاف نیست ، انحنای کوچکی در نوک بینی ایجاد می شود.

جراحی بینی نیمه فانتزی ، هم تنها برای افرادی که دارای بینی استخوانی هستند ، مناسب است.

جراح بینی

جراح بینی

انواع بینی

ضخامت پوست بینی ، یکی از عوامل تاثیر گذار در نتیجه جراحي بيني است که بینی ها را به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم بندی می کند.

در بینی استخوانی ، پوست بینی نازک بوده و استخوان بینی از استحکام بالایی برخوردار است. این بینی ها از ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی هستند و معمولا نتایج بسیار مطلوبی از عمل کسب می کنند.

اما در مقابل ضخامت پوست بینی گوشتی در مقایسه با بینی استخوانی ، بیشتر است و غضروف آن بسیار ضعیف می باشد. بینی های گوشتی ، تنها برای جراحي بيني طبیعی مناسب هستند و افرادی که از بینی گوشتی برخودارند ، بهتر است که از انجام جراحي بيني فانتزی یا نیمه فانتزی خودداری نمایند.

اقدامات قبل از جراحي بيني

در اولین مرحله جراح بيني خوب و متبحری را پس از تحقیق و جستجو برای خود برگزینید.
از دو هفته قبل از عمل بینی استعمال دخانیات ، مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و استفاده از قرص و داروهای استروئیدی ممنوع می باشد.
درباره انتظاراتی که از جراحي بيني دارید با جراح بيني خود صحبت کنید.
پزشک خود را در جریان سابقه بیماری و حساسیت دارویی خود بگذارید.
آزمایشات لازم را انجام دهید و عکس هایی که پزشک خواسته را تهیه کنید.
قبل از عمل استحمام نمایید و ۸ ساعت قبل از جراحي بيني از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
روز عمل داشتن زیور آلات ، آرایش ، لاک و ریش و سبیل ممنوع هست.
نیم ساعت زود تر از زمان تعیین شده در محل جراحی حضور داشته باشید.

دوران نقاهت جراحي بيني

دوران نقاهت جراحي بيني نیز همانند سایر عمل ها ، یکی از مهم ترین بخش ها در جراحی محسوب می گردد که مستلزم شرایطی خاص می باشد ؛ در صورتی که دستورالعمل های مراقبتی در این دوران ، به درستی رعایت نشود ؛ امکان دریافت نتایج مطلوب وجود نخواهد داشت و علاوه بر این ، امکان بروز عوارض و خطرات ناشی از آن نیز افزایش می یابد.

به همین علت به کسانی که تحت عمل بيني قرار گرفته اند ، توصیه می گردد ؛ به توصیه های جراح بيني خود به دقت عمل نمایند ؛ بدین ترتیب ، روند بهبودی را سریع و بدون دردسر پشت سر خواهند گذاشت.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات در رابطه با دستورالعمل های مراقبتی جراحي بيني ، می توانید به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید ؛ در آن مقاله طور کامل در این باره توضیح داده ایم.

لازم به ذکر است ؛ بر خلاف تصورات اکثر مردم ، دوران نقاهت جراحي بيني بسیار کوتاه می باشد و بیمار پس از گذشت ۷ الی ۱۰ روز ، می تواند به انجام امور روزانه خود بپردازد.
هزینه جراحي بيني

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟ در پاسخ به این پرسش باید ذکر کرد ، عوامل مختلفی در تعیین هزینه این جراحي تاثیر گذار هستند ؛ به همین علت نمی توان به طور دقیق بیان کرد هزینه جراحي زیبایی بيني چقدر است ؛ تنها راه اطلاع از هزینه نهایی عمل زیبایی بيني ، مراجعه به پزشک است ؛ ایشان پس از بررسی فاکتورهای متعدد ، هزینه نهایی جراحي بيني را به شما اعلام خواهند کرد.

در صورتی که جراحي بيني ، جنبه زیبایی داشته باشد ؛ شرکت های بیمه ، هزینه آن را تحت پوشش قرار نمی دهند.

جراح بینی

اشتراک گذاری این پست