26 مه 2021
می 26, 2021

سیاره ای مثل زمین

0 Comment

۱۰ سیاره ای که دقیقاً مثل زمین کشف شده اند

مسافرت فضایی و احتمال سکونت در سیاره دیگر، همیشه بشر را مجذوب خود کرده است. اما علی رغم همه تلسکوپ ها و رصدخانه های عالی، ما سیاره دیگری پیدا نکردیم که بتوانیم آن را خانه بنامیم. با این حال، برخی از این اجسام آسمانی که تقریباً شبیه به زمین بودن وجود دارند.

در این مقاله، به برخی از سیارات قابل سکونت که تاکنون کشف کرده ایم نگاهی بیندازیم.

 

Teegarden’s Star b

این سیاره در گردش ستاره Teegarden در منطقه قابل سکونت آن قرار دارد. از ژوئیه سال ۲۰۱۹، این منطقه قابل سکونت ترین سیاره کشف شده بر اساس شاخص شباهت زمین است که برای مقایسه چگونگی یک سیاره یا ماهواره با زمین ساخته شده است. طبق این شاخص، ۹۵٪ شبیه زمین است.

 

معرفی سیاره هایی سبیه زمین, سیاره های قابل سکونت
سیاره Teegarden’s Star b قابل سکونت ترین سیاره کشف شده است

 

TRAPPIST-1e

این سیاره به اندازه زمین و تقریباً ۴۰ سال نوری از ما دور است. براساس کاتالوگ زیستگاه پذیری سیاره ای، Trappist 1-e سومین سیارات غیرقابل پتانسیل قابل سکونت است که ۹۵٪ شبیه زمین است.

 

سیاره هایی شبیه زمین, آشنایی با سیاره هایی شبیه زمین
Trappist 1-e سومین سیارات غیرقابل پتانسیل قابل سکونت است که ۹۵٪ شبیه زمین است

 

TRAPPIST-1d

همچنین به نظر می رسد سیاره ای از TRAPPIST-1، قابل سکونت باشد. اعتقاد بر این است که این سیاره دارای دمای بسیار مشابهی با زمین است و حتی ممکن است دارای جو، اقیانوس ها و / یا لایه های یخی باشد. دانشمندان این سیاره را ۸۹٪ شبیه زمین می دانند.

 

سیارات قابل سکونت, معرفی سیارات قابل سکونت
این سیاره دارای دمای بسیار مشابهی با زمین است

خرید ماسک ۵ لایه با تخفیف ویژه از تولیدکننده+ارسال رایگان!

کدوم ارز دیجیتال رو بخریم تا بیش از ۵۰۰درصد سود کنیم؟ سریع ثبت نام کنید

کپلر -۴۳۸b

این سیاره در مدار ستاره کپلر ۴۳۸ در مدار فضاپیمای کپلر ناسا کشف شد. دانشمندان حدس می زنند که آب مایع ممکن است در سطح این سیاره وجود داشته باشد. اما برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که این سیاره هر ۱۰۰ روز یکبار از ستاره خود تابش پرقدرت دریافت می کند که ممکن است سیاره را غیرقابل سکونت کند. در حال حاضر، این سیاره ۸۸٪ شبیه زمین است.

 

تصاویر سیارات شبیه زمین,اسم سیارات شبیه زمین
این سیاره هر ۱۰۰ روز یکبار از ستاره خود تابش پرقدرت دریافت می کند

 

Proxima Centauri b

این سیاره در مدار ستاره Proxima Centauri قرار دارد که نزدیکترین ستاره همسایه خورشید است. این سیاره در منطقه قابل سکونت گردش می کند، که در آن شرایط صحیح سیاره ای و خصوصیات جوی داده می شود، ممکن است آب مایع روی سطح آن وجود داشته باشد. اما سکونت آن از آنجا که در منطقه جزر و مد قرار دارد مورد سوال قرار گرفته است، به این معنی که یک طرف سیاره به طور مداوم با خورشید روبرو می شود و طرف دیگر همواره تاریک است. تصور می شود زندگی در نزدیکی مرز این ۲ طرف امکان پذیر است. این سیاره ۸۷٪ از لحاظ زمین بودن مانند زمین است.

 

سیاره های قابل سکونت, تصاویر سیارات قابل سکونت
این سیاره در منطقه قابل سکونت گردش می کند

 

Kepler-442b

این سیاره، سیاره سنگی نزدیک به زمین از نظر اندازه و دما یکی از سیارات شبیه زمین شناخته شده است. این ۸۴٪ شبیه سیاره زمین است.

 

آشنایی با سیاره هایی شبیه زمین,معرفی سیاره هایی شبیه زمین
این سیاره از نظر اندازه و دما یکی از سیارات شبیه زمین شناخته شده است

 

EPIC 201238110.02

این سیارات خارجی که اخیراً کشف شده است، تنها شخصی است که در منطقه قابل سکونت ستاره خود قرار دارد. ستاره میزبان EPIC 201238110 در حدود ۵۲۲ سال نوری از ما فاصله دارد و بین صورت های فلکی لئو و باکره قرار دارد.
پیشنهاد ویژه
بلیط هواپیمارزرو بلیط هواپیما با ارزانترین قیمت خانه و آشپز خانه ,مواد شوینده و پاک کنندهدستگاه پشه کش برقی “جدید” خانه و آشپز خانه ,مواد شوینده و پاک کنندهجلوگیری از انتقال میکروب به منزل|*تارومار

 

درباره سیارات شبیه زمین, سیارات قابل سکونت
این سیاره بین صورت های فلکی لئو و باکره قرار دارد

 

Teegarden’s Star c

این سیاره در فاصله ۱۲ سال نوری از ما قرار دارد، چهارمین سیاره نزدیکترین است که تصور می شود قابل سکونت باشد. به دلیل دمای آن، تصور می شود که آب یا یخ در سطح آن وجود داشته باشد. طبق ESI ، ۶۸٪ شبیه زمین است.

 

معرفی سیارات قابل سکونت,تصاویر سیارات شبیه زمین
این سیاره چهارمین سیاره نزدیکترین است که تصور می شود قابل سکونت باشد

 

گرگ ۱۰۶۱c

این سیاره در فاصله حدود ۱۳٫۸ سال نوری از زمین قرار دارد، این پنجمین سیاره نزدیک، شناخته شده و قابل سکونت است. این ستاره سیاره ای توانایی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد سال سوختن را دارد که تقریباً ۴۰ تا ۵۰ برابر بیشتر از خورشید است. این سیاره ۷۶ درصد شبیه سیاره خانه ما است.

 

تصاویر سیارات شبیه زمین,آشنایی با سیاره هایی شبیه زمین
این سیاره ۷۶ درصد شبیه سیاره زمین است

 

راس ۱۲۸ ب

این نزدیکترین سیاره خارج از منظومه شمسی ما است که در اطراف یک ستاره کوتوله قرمز قرمز خاموش گردش می کند و به همین دلیل یکی از بهترین کاندیداها برای سکونت محسوب می شود. اگر سیاره دارای جو باشد، درجه حرارت ممکن است به اندازه کافی مناسب باشد تا آب مایع را روی سطح خود نگه دارد و آن را ۸۶٪ شبیه زمین می کند.

 

اسم سیارات شبیه زمین,سیاره هایی شبیه زمین
این سیاره نزدیکترین سیاره خارج از منظومه شمسی ما است

 

آیا ما هرگز سیاره ای را پیدا خواهیم کرد که دقیقاً مانند زمین قابل سکونت باشد؟ و اگر این کار را انجام دهیم، آیا ما قادر خواهیم بود فناوری را توسعه دهیم تا به ما در طی مسافت های نجومی کمک کند؟