06 نوامبر 2020
نوامبر 6, 2020

عمل جراحی بینی

0 Comment

درباره عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی برای تغییرفرم بینی مانند کوچک کردن بینی ، برداشتن قوز بینی، کوچک کردن سوراخ های بینی انجام می شود. ( جراح بینی )

در جراحی زیبایی بینی، جراح بینی با استفاده از تکنیک های خاص به استخوان و غضروف دسترسی  پیدا می کند .

در صورت نیاز در جراحی بینی ،  پیوند غضروف یا استخوان نیز انجام می گیرد که این پیوند می تواند از بدن خود بیمار یا پرکننده های ترکیبی مصنوعی باشد.

انواع بینی برای  جراحی بینی

عمل جراحـی بینی گوشتی : بینی گوشتی ،  بینی هایی با ضخامت پوست زیاد و غضروف های کم هستند و بینی دارای پوست  بیشتر و عضله ضعیف تری است.

عمل جراحـی بینی استخوانی : بینی پوست نازک و غضروف های محکمتری به نسبت بینی های گوشتی دارد.

این نوع بینی ، بینی مناسب تری برای عمل بینی محسوب می شود اما فقط استخوانی بودن بینی برای این امر کافی نیست و به جراح بینی با تجربه نیز نیاز است.

تفاوت اصلی در عمل بینی گوشتی و استخوانی در این است که بینی های گوشتی زمان بیشتری برای نشان دادن نتیجه  جراحی بینی نیاز دارند.

عمل زیبایی بینی با لیزر

به علت اینکه در عمل بینی بافت های زیادی درگیر هستند لیزر قادر نیست برروی تمام این بافت ها کنترل و فعالیت داشته باشد.

بنابراین عمل زیبایی بینی با لیزر کاربردی در جراحی بینی ندارد و جنبه تبلیغاتی دارد.

زاویه ی بین لب و بینی در آقایان و بانوان متفاوت است به همین دلیل استاندارد های زیبایی برای هریک از آن ها متفاوت است.

آقایان با توجه به ساختار صورت و حفظ جذبه مردانگی خود متقاضی جراحی بینی طبیعی هستند .

بانوان نیز با توجه به ساختار ظریف چهره شان تمایل به جراحی بینی فانتزی دارند.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی

یکی از عواملی که در مطلوب بودن نتایج به دست آمده از عمل جراحی بینی تاثیر شایانی دارد رعایت اقدامات و نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی می باشد. رعایت این دستورالعمل ها همچنین از بروز عوارض جدی در افراد جلوگیری نموده و به روند بهبودی آن ها سرعت می بخشد. در ذیل تعدادی از مهم ترین نکات و دستورالعمل های بعد از جراحی بینی را برای تان آورده ایم:

بدن طی ۴ ساعت ابتدایی شدیداً تحت تاثیر مواد بیهوشی قرار دارد از همین روز بهتر است در این مدت زمان از خوردن و آشامیدن که ممکن است موجب بروز حالت تهوع یا استفراغ در شما شود خودداری کنید.
تکان خوردن زیاد فک که به بینی متصل است به این عضو فشار وارد کرده، موجب تشدید تورم آن شده و در برخی مواقع بر نتیجه تاثیر منفی می گذارد از همین رو باید طی روزهای ابتدایی از خوردن غذاهای جویدنی و سفت خودداری کرده، غذاهای آبکی همچون سوپ و فرنی میل کنید.
به هیچ عنوان از فست فودها و غذاهایی که حاوی مقدار زیادی نمک و ادویه هستند استفاده نکنید زیرا مصرف آن ها تورم بینی را بیشتر می کند.
به دلیل عدم تحرک کافی بعد از جراحی، ممکن است دچار یبوست شوید. از همین رو توصیه دکتر محمدرضا سماواتی فرد ، جراح بینی تهران به شما این است که به میزان زیاد مواد غذایی حاوی فیبر فراوان همچون میوه و سبزیجات میل کنید.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی :
بیشتر از ۲۴ ساعت ابتدایی را به استراحت مطلق اختصاص ندهید زیرا کم تحرکی موجب بروز یبوست در شما شده و همچنین امکان دارد موجب لخته شدن خون در پاهای تان شود.
طی روزهای ابتدایی فعالیت های پرفشار و طاقت فرسا انجام ندهید.
به هیچ عنوان سرتان را به سمت پایین نیاندازید، میزان گردش خون در سر و صورت با این کار افزایش یافته و ورم بینی شدت می یابد.
هنگام دراز کشیدن و خوابیدن در زیر سرتان دو بالشت قرار دهید و به این ترتیب آن را از سطح بدن خود بالاتر نگه دارید؛ تنفس با این کار راحت تر شده و در روند فروکش کردن ورم بینی تان تسریع ایجاد می گردد.
رابطه جنسی با ترشح هورمون هیجان همراه بوده و در تشدید تورم بینی موثر است از همین رو بهتر است به مدت ۱۴ روز از انجام آن اجتناب نمایید.
به مدت ۷ روز از استحمام خودداری نموده یا اینکار را در حضور فرد همراه و در شرایطی انجام دهید که چسب یا اسپلینت بینی به هیچ عنوان خیس نشده و سر به سمت پایین خم نشود و غیره.
هزینه جراحی بینی

جراحی بینی یا راینوپلاستی  هزینه های متفاوتی دارد زیرا هر جراح بینی دستمزد متفاوتی دارد.

برای جراحی بینی اولویت خود را هزینه قرار ندهید و به مهارت جراح بینی توجه بیشتری  داشته باشید.

در صورت انتخاب یک فرد نامناسب بینی به خوبی جراحی نمی شود و  بیمار باز هم باید هزینه کند و در هربار انجام  جراحی بینی هزینه ها افزایش پیدا می کند زیرا عمل بینی  پیچیده تر می شود.

رعایت مراقبت های بعد از عمل بینی و انتخاب یک جراح بینی خوب باعث می شود تا پس ازجراحی بینی  نتیجه کاملاً رضایتمند باشد  و فرد از نتیجه جراحی بینی راضی باشد و از زیبایی فرم بینی خود لذت ببرد.