26 مه 2021
می 26, 2021

متخصص ارتودنسی کرج

0 Comment

بهترین متخصص ارتودنسی کرج

متخصص ارتودنسی کرج : ارتودنسی ، یکی از خدمات درمانی برای رفع نامرتبی های دندان ها می باشد که در آن مشکلاتی ؛ همچون فشردگی دندان ها ، فاصله بین آن ها و غیره بهبود می یابند ؛ به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که برای درمان ناهنجاری های فکی و دندانی حتما نزد متخصص ارتودنسی و البته در صورت نیاز ، نزد بهترین جراح فک در محل سکونت تان بروید.

ما به این علت توصیه می کنیم که به متخصص ارتودنسی در نزدیکی محل سکونت خود مراجعه کنید که در صورت بروز مشکل ، دسترسی به او راحت تر بوده و رفت و آمد برای خود شما نیز آسان تر می باشد.

متخصص ارتودنسی کرج
انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی کرج

امروزه با گسترش فضای اینترنت ، می توان گفت افراد با یک جستجوی ساده در گوگل ، می توانند لیستی از بهترین متخصصین ارتودنسی در هر ناحیه به دست آورند.
همچنین افراد می توانند از دوستان و آشنایان خود نیز پرس و جو کنند.
پس از تهیه لیستی از بهترین متخصصین ارتودنسی درباره میزان تحصیلات ، سوابق کاری و میزان رضایت بیماران آن ها تحقیق کنید.
پس از آن برای مشاوره و معاینه نزد بهترین آن ها بروید.
حتما برای اطمینان از انتخاب خود ، نمونه کارهای متخصص ارتودنسی را مشاهده کنید.
پس از انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب ، درباره ارتودنسی نیز اطلاعاتی به دست آورید.

درباره ارتودنسی

بهتر است بدانید ارتودنسی ، شامل دو نوع ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت می باشد.

ارتودنسی متحرک ، به ارتودنسی گفته می شود که فرد می تواند در مواقعی ؛ همچون تغذیه و مسواک زدن آن را از دهان خارج کند.
ارتودنسی ثابت ، نیز به ارتودنسی گفته می شود که بر روی دندان ها نصب می شود و فرد نمی تواند آن را از دهان خود خارج نماید تا دوره درمانی آن به اتمام برسد.

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک ، یک بریس تمام وقت می باشد. این بدان معناست که باید تمام وقت ، شب و روز و حتی در زمان غذا خوردن ، در دهان گذاشته شود. این لوازم برای تمیز شدن ، صبح و عصر و برای آبکشی سریع بعد از هر وعده غذایی به منظور جدا کردن غذاهای باقی مانده بر روی آن ، از دهان بیرون آورده می شود.

تنها زمانی که باید آن ها را از دهان خارج کنید ، هنگام انجام ورزش های مبارزه ای است که احتمال مشت خوردن وجود دارد.
دستورالعمل های داده شده به بیماران برای لوازم ارتودنسی متحرک عبارتند از :

این لوازم باید تنها در زمان مسواک زدن برداشته شود ، این مقدار زمانی را که لوازم بر روی دندان های شما برای رسیدن به نتیجه مطلوب عمل می کند را افزایش می دهد.

این لوازم مثل دندان های شما باید هر روز با استفاده از مسواک و خمیردندان تمیز شده و در آب تمیز بعد از هر وعده غذایی ، آبکشی شود ؛ چون غذا به این لوازم می چسبد و می تواند منجر به بوی بد دهان یا عفونت در دراز مدت شود.

در هنگام درآوردن لوازم از دهان ، تنها باید از کلاسپ استفاده شده یا فقط طبق روش آموزش داده شده توسط دندانپزشک ، عمل شود.

در هنگام عدم استفاده از لوازم ، باید آن ها را در یک ظرف حاوی آب نگهداری کنید ، چون این لوازم از آکریلیک ساخته شده اند ، در صورت قرار گرفتن در هوای آزاد ، برای مدت زمان طولانی ، کج می شود و دیگر نمی توان آن را بر روی دندان ها قرار داد ، بنابراین هنگامی که این لوازم در دهان نیستند ، بهترین جا برای آن ها ، داخل آب است.
مراحل ارتودنسی دندان

برای انجام ارتودنسی دندان ، ارتودنتیست ابتدا وضعیت دهان و دندان بیمار را بررسی می کند و در صورتی که دندان های بیمار ، دچار پوسیدگی یا جرم دندان باشد ؛ ابتدا آن ها را برطرف می نماید.

متخصص ارتودنسی کرج
متخصص ارتودنسی کرج

پس از آن ، اگر فشردگی میان دندان ها زیاد باشد ؛ ابتدا ، حلقه جدا کننده را در میان دندان های عقب قرار می دهد ؛ این حلقه ، طی مدت یک الی دو هفته که در دهان وجود دارد ؛ فضای کافی برای نصب بند ارتودنسی را ایجاد می کند.

این حلقه ، در مدتی که بین دندان ها قرار دارد ؛ به دندان های مجاور خود فشار وارد کرده و پس از اینکه ، فضای کافی ایجاد شد به صورت خود به خود از دهان خارج می شود.
قرارگیری براکت های ارتودنسی بر روی دندان ها

پس از این مرحله ، در صورتی که دندان اضافه ای در دهان وجود داشته باشد ، کشیده می شود و پس از آن ، براکت های ارتودنسی بر روی دندان ، نصب می گردد.

پس از نصب براکت ها بر روی دندان ، بیمار باید از دندان های خود به خوبی مراقبت کند و نکاتی را که ارتودنتیست در خصوص بهداشت دهان و دندان در این دوره متذکر شده ، رعایت نماید تا دچار پوسیدگی و بد رنگی دندان نشود.

پس از مرتب شدن دندان ها ، در صورتی که فرد ناهنجاری های فکی نیز داشته باشد ؛ برای انجام جراحی فک ، آماده می شود.

در خصوص جراحی فک ، به طور کامل در مقاله مربوط به آن توضیحاتی را مطرح نموده ایم ؛ که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به آن مراجعه کنید.

پس از اتمام جراحی فک ، برای تثبیت وضعیت دندان ها ، ارتودنسی ادامه می یابد.

مدت زمان ارتودنسی دندان ، حدود ۱۸ الی ۲۴ ماه می باشد و این مدت ، به وضعیت دندان های بیمار بستگی دارد.
مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان

پس از نصب براکت های ارتودنسی بر روی دندان ، توصیه می شود که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید و به طور مرتب با مسواک مخصوص ارتودنسی ، دندان های خود را مسواک بزنید.
از خوردن مواد خوارکی سفت ؛ مانند ته دیگ ، ذرت و غیره پرهیز کنید.
همچنین در این دوره ، از خوردن مواد خوارکی چسبنده و نوشیدنی هایی که رنگ دانه زیاد دارند ، خودداری نمایید.
جلسات معاینه را به طور مرتب شرکت کنید ؛ تا روند درمانی شما به طور دقیق توسط متخصص ارتودنسی و جراحی فک ، بررسی شود.
در دوره درمان ارتودنسی ، مراقب باشید ضربه ای با دهان تان برخورد نکند و در هنگام انجام ورزش های رزمی از محافظ استفاده کنید یا دستگاه ارتودنسی را در صورت متحرک بودن از دهان خارج کنید.

نکاتی درباره غذا خوردن

این لوازم بگونه ای طراحی شده اند که بتواند غذا خوردن نرمال را تحمل کند. شما باید از خوردن غذاهای بسیار سفت و خصوصاً شیرینی ها خودداری کنید. بهتر است غذا را تکه تکه کنید تا ناچار نباشید که برای کوچک کردن آن ، با دندان های جلو گاز بزنید.

شیرینی و اسنک های شیرین

در طول درمان ارتودنسی ، در معرض بیشترین احتمال خطر پوسیدگی دندان قرار دارید ، چون پلاک ها راحت تر بر روی دندان های شما تشکیل می شوند. اگر شما به باکتری های موجود در این پلاک ها ، غذا برسانید ؛ باکتری ها ، اسیدی را تولید می کنند که به دندان ها حمله کرده و باعث پوسیدگی دندان ها می شود.

این امر می تواند باعث عفونت لثه ها و ایجاد درد و تورم در آن ها شود. تنها راه مطمئن برای پیشگیری از این اتفاق ، مسواک زدن صحیح و اجتناب از مصرف شیرینی ، اسنک های شیرین و نوشیدنی های شیرین می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، به مقالات مرتبط موجود در سایت مراجعه نمایید.

دکتر متخصص ارتودنسی خوب در کرج ( متخصص ارتودنسی کرج )

دکتر فرزین اصلانی متخصص ارتودنسی استان البرز ، کرج  یکی از بهترین ها در این زمینه می باشند و از معدود متخصصین ارتودنسی هستند ، که دوره فلوشیپ فوق تخصصی ارتودنسی جراحی فک را گذرانده اند .
پرسش و پاسخ ارتودنسی
آیا در دوران ارتودنسی ، محدودیت غذایی وجود دارد ؟

در حالت کلی به بیمارانی که در دوران درمانی ، زیبایی ارتودنسی قرار دارند ؛ توصیه می شود از مصرف مواد غذایی سفت و چسبناک ؛ همچون ته دیگ ، هویج ، سیب ، آدامس ، شیرینی و از این قبیل موارد اجتناب کنند ؛ چرا که ، مصرف مواد غذایی سفت احتمال دارد ، منجر به آسیب دیدگی براکت های ارتودنسی شود .
رعایت بهداشت دهان و دندان در دوران ارتودنسی ، چگونه است ؟

به بیمارانی که از روش ارتودنسی به منظور رفع نامرتبی دندان های خود کمک گرفته اند ، توصیه می شود پس از مصرف هر وعده غذایی ، مسواک زده و به منظور رعایت بهداشت دهان و دندان خود از دهان شویه و نخ دندان نیز استفاده کنند ؛ لازم به ذکر است در دوران ارتودنسی ، باید از ابزارهای مخصوص جهت رعایت بهداشت دهان و دندان استفاده شود .
روش درمانی ، زیبایی ارتودنسی چه مدت به طول می انجامد ؟

مدت زمان استفاده از ارتودنسی ، تقریبا ۲ سال می باشد ؛ اما بسته به شرایط بیماران متغیر است ، به همین علت نمی توان مدت زمان مشخصی را برای آن تعیین کرد.
هر چند وقت یک بار باید به متخصص ارتودنسی مراجعه شود ؟

معمولا توصیه می شود هر ۴ الی ۶ هفته جهت بررسی وضعیت براکت ها ، به متخصص ارتودنسی مراجعه شود .
آیا ارتودنسی دردناک است ؟

خیر ، احتمال احساس درد در روزهای ابتدائی درمان با ارتودنسی ، وجود داشته و میزان آن با توجه به آستانه تحمل درد در افراد متفاوت می باشد ؛ لازم به ذکر است ، بیماران پس از گذشت مدت زمان کوتاهی به ارتودنسی عادت کرده و از درد آن شکایت نمی کنند.

متخصص ارتودنسی کرج
آیا در روش درمانی ارتودنسی ، نیاز به کشیدن دندان می باشد ؟

بسته به شرایط بیماران ، در برخی از مواقع کشیدن دندان الزامی می باشد.
آیا احتمال پوسیدگی دندان ها در دوران ارتودنسی افزایش می یابد ؟

در صورت عدم توجه به رعایت بهداشت دهان و دندان ، احتمال بروز پوسیدگی دندان ها در دوران درمان با ارتودنسی ، افزایش می یابد .
آیا ارتودنسی دندان درد دارد ؟

تمامی روش های درمانی ، با کمی درد همراه هستند ؛ بهتر است ، بدانید که پس از نصب براکت ها بر روی دندان ، به دلیل تحت فشار قرار گرفتن دندان ها جهت مرتب شدن ، فرد احساس درد می کند ؛ اما متخصص ارتودنسی ، برای کاهش درد حاصل برای بیمار مسکن تجویز می نماید.
آیا ارتودنسی دندان باعث پوسیدگی می شود ؟

باید بگوییم که اگر بیمار به طور مرتب و دقیق در دوره ارتودنسی ، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نکند ؛ بله ، ممکن است دندان ها دچار پوسیدگی شوند.
قیمت ارتودنسی در کرج چقدر می باشد ؟

هزینه یکی از متداول ترین سوالاتی است که افراد به صورت حضوری و غیر حضوری از ما می پرسند.

باید بگوییم که هزینه ارتودنسی ، با توجه به وضعیت دهان و دندان بیمار و طول درمان مشخص می شود ، اما با این وجود مقاله جامعی تهیه شده و در وب سایت موجود است ؛ برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود به آن مراجعه کنید.
اشتراک گذاری این پست