06 نوامبر 2020
نوامبر 6, 2020

میکرونیدلینگ

0 Comment

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ دستگاهی برای نیدلینگ پوست است که نسبت به لیزر و پیلینگ هم مرتبه است. می توان روش میکرونیدلینگ را به تنهایی یا به عنوان مکمل سایر روش ها استفاده نمود. ( کلینیک زیبایی )

سر این دستگاه شامل ۱۲ میکرونیدل است که ظریف اند و پس از هر بار مصرف غیر قابل استفاده می شوند.

میکرونیدلینگ برای تحریک کلاژن سازی پوست به کار گرفته می شود و همچنین در جذب بهتر دارو ها به وسیله ی پوست ، بهتر شدن ترک های بدن ، کوچک نمودن اندازه ی منافذ پوست و رفع چین و چروک ها و جای زخم نیز تاثیر دارد.

میکرونیدلینگ
افزایش پیدا کردن نفوذ پوست :
در به کار گیری روش های قدیمی میزان نفوذ پذیری پوست تا ۳ درصد بود اما با استفاده از روش میـکرونیدلینگ این نفوذ پذیری تا ۹۰ درصد بالاتر می رود .

جوان سازی پوست و رفع چین و چروک ها :
کاهش الاستین و کلاژن از دلایل چین و چروک ها بر روی پوست به شمار می آیند.

می توان با استفاده از میکرونیدلینگ منافذ بسیار ریزی که موجب فعال شدن ترمیم پوست و کلاژن سازی می شوند ، بر روی پوست ایجاد نمود که قابل دیدن هم نیستند.

به منظور جوانسازی پوست با استفاده از این روش حدودا ۳ تا ۵ جلسه به فاصله ی ۴ هفته بین جلسات میـکرونیدلینگ نیاز است.

رفع اسکار آکنه :
منافذ بسیار ریزی که به وسیله ی میـکرونیدلینگ ایجاد می گردد باعث تولید عروق جدید و کلاژن و موجب فعال شدن آثار ترمیم می شود لذا میکرونیدلینگ روشی مناسب برای جای آکنه و جوش ، آبله مرغان و سالک محسوب می شود و ناصافی های موجود در پوست را نیز درمان می کند.

همچنین با استفاده از این روش می توان جای بخیه ، زخم جراحی و اسکار حاصل از سوختگی را نیز به کمترین حد ممکن رساند.

اقدامات قبل از میکرونیدلینگ به شرح ذیل می باشد:
بیمار به مدت یک هفته قبل از مراجعه برای جوانسازی پوست با این روش از مصرف داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین جدا خودداری کنید.
به مدت یک هفته قبل از جوانسازی پوست از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید چرا که در روند بهبودی اختلال ایجاد می کند.
بانوان بدون آرایش صورت مراجعه کنند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ
رعایت نکات مراقبتی و دستورالعمل های بعد از این روش جوانسازی پوست موجب کوتاه شدن دوران بهبودی شده و تاثیر بسیار زیادی بر درخشان بودن نتیجه به دست آمده از آن دارد. با رعایت نکاتی که در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم همچنین از بروز عوارض جدی در خود پیشگیری می نماید.

لازم به ذکر است که کادر درمانی کلینیک بنیتا جلسه مشاوره ای را برای تان ترتیب دیده و تمامی نکات مراقبتی که باید بعد از میکرونیدلینگ رعایت نمایید را به طور کامل خدمت تان شرح خواهند داد. در ادامه به تعدادی از مهم ترین نکاتی که باید بعد از این روش جوانسازی رعایت شود اشاره شده است.

پس از میکرونیدلینگ چه انتظاراتی باید داشت :
پس از پایان یافتن درمان بیشتر افراد دچار مقداری التهاب پوست که شبیه به آفتاب سوختگی است می شوند. همچنین این امکان وجود دارد که پوست سفت شده و غیرطبیعی به نظر برسد که این امر کاملاً موقتی بوده، به مرور زمان شدت آن کاهش یافته و بعد از حدود ۴۸ ساعت به طور کامل برطرف خواهد شد.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ چیست؟
از جمله مهم ترین نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ عبارتنداز:

تمیز نمودن :
به منظور شستن صورت خود طی ۷۲ ساعت ابتدایی حتماً از آب ولرم و یک ژل شستشویی که بسیار ملایم باشد استفاده کنید. بعد از شستشوی صورت، آن را به آرامی و توسط حوله ای بسیار نرم خشک نمایید.

پوست تان را به مدت ۱ هفته به هیچ عنوان با برس های پاک کننده تمیز نکنید.

بهبودی :
از سرم آنتی اکسیدان به منظور کاهش سوزش، حساسیت و به طور کلی تسکین پوست خود بهره بگیرید.

آبرسانی :
پوست به طور معمول بعد از انجام این روش جوانسازی خشک تر از همیشه به نظر می رسد که به منظور آبرسانی و بازیابی تعادل دوباره آن می توانید از هیالورونیک اسید استفاده نمایید.

حفاظت در مقابل نور خورشید:
پس از درمان با میکرونیدلینگ و بلافاصله بعد از آن از کرم های شیمیایی فاقد هرگونه مواد شیمیایی استفاده نمایید.

دیگر مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ :
طی ۷۲ ساعت ابتدایی از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
از آفتاب گرفتن و به طور کلی بهره گیری از انواع روش های موجود برای برنزه کردن پوست خود و همچنین حمام کردن، به مدت ۷۲ ساعت اجتناب کنید.
از محصولات مراقبتی که ساخته شده از مواد شیمیایی هستند به مدت ۷ روز بپرهیزید.
طی ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از درمان از شنا کردن خودداری کنید.
از ورزش کردن به مدت ۷۲ ساعت خودداری نمایید زیرا منجر به تعریق زیاد شده و ممکن است نتیجه را تحت تاثیر قرار دهد.

معایب میکرونیدلینگ چیست ؟
اغلب کسانی که برای مشاوره به کلینیک زیبایی مراجعه می کنند درباره عوارض میکرونیدلینگ می پرسند که باید به آن ها بگوییم این روش در صوتر یکه توسط پزشک انجام شود و بیمار مراقبت های قبل و بعد از آن را رعایت کند دچار هیچ عارضه ای نخواهد شد.

تنها عیب این روش خشکی و پوسته پوسته شدن پوست می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.