04 نوامبر 2020
نوامبر 4, 2020

کاشت ابرو

0 Comment

درباره کاشت ابرو

کاشت ابرو : ابروها در حقیقت به منزله قابی برای چشم ها به شمار می روند که در زیبایی صورت بسیار اثرگذارند. محل قرار گیری ابروها در ناحیه مرکزی صورت می باشد ؛ از این رو در صورت کم پشت بودن از بُعد زیبایی شناسی ، زیبایی و جذابیت صورت را تحت تاثیر قرار خواهند داد. ( بهتربن کلینیک کاشت مو )

از ریزش ابرو و کم پشتی ابروها ، می توان به عنوان معضلی یاد کرد که سبب کاهش اعتماد به نفس شده و در نتیجه فرد را مترصد یافتن راهکاری موثر در راستای مرتفع نمودن آن می نماید.

از بین روش هایی که از دیر باز تاکنون در این خصوص ارائه شده است ؛ از کاشت ابرو می توان به عنوان کارآمدترین و دائمی ترین روشی اشاره کرد که به پیوند یا ترمیم ابرو و متعاقبا داشتن ابروهایی پرپشت و در عین حال طبیعی می انجامد و در نتیجه ، بهبود فرم چهره و افزایش اعتماد به نفس را به دنبال دارد.

در حال حاضر ؛ کاشت ابرو در سر تا سر جهان و در بین عموم مردم بویژه بانوان ، محبوبیت فراوانی یافته و شاهد انجام آن توسط خیل کثیری از افراد می باشیم.

کاشت ابرو
انتخاب کلینیک جهت کاشت ابرو

انتخاب کلینیک مناسب به منظور انجام عمل کاشت ابرو ؛ اساسی ترین قدم در راستای انجام این عمل محسوب می گردد.

متاسفانه برخی از متقاضیان کاشت ابرو ؛ نسبت به این مسئله بی توجه بوده و صرفا به دنبال کلینیکی هستند که بتوانند در آن ، کاشت ابرو را با کم ترین هزینه انجام دهند.

در نتیجه این دسته از افراد از فاکتورهای مهمی ؛ نظیر سوابق کلینیک ، تجربه و تبحر تیم درمان ، تجهیزات کلینیک و غیره چشم پوشی می کنند و بدین ترتیب شاهد آن هستیم که با عوارض گاها جبران ناپذیر این جراحی مواجه می گردند.

لذا توصیه مؤکد ما بر این است که در صورت تمایل به انجام کاشت ابرو ؛ پیش از هر چیز در انتخاب کلینیک مناسب ، نهایت دقت خود را بکار گیرید تا متحمل عوارض و خطرات احتمالی ناشی از آن نگردید.

کلینیک فرهمند بهترین کلینیک کاشت مو در تهران است که با بهره وری از مجرب ترین کادر درمانی و تجهیزات مدرن پزشکی ، در ارائه خدمات کاشت ابرو ، کاشت مو و کلیه خدمات مرتبط با پوست و مو از برجسته ترین و برترین های این حوزه به شمار می رود.

شما عزیزان و همراهان گرامی ، می توانید در راستای دریافت مطلوب ترین خدمات زیبایی پوست و مو ؛ از جمله کاشت ابرو در تهران به کلینیک فرهمند مراجعه فرمایید.
علل ریزش ابرو

به طور کلی ، ریزش ابرو در پی موارد گوناگونی پدید می آید. در ذیل به برخی از شایع ترین علل بروز این معضل اشاره داشته ایم.

عوامل ژنتیکی
اختلالات تیروئیدی
اضطراب و استرس
ریزش موی سکه ای
آسیب دیدگی و سوختگی
ابتلا به بیماری های خاص
مشکلات و بیماری های پوستی
برخی امور درمانی ؛ نظیر شیمی درمانی

کاشت ابرو
چه افرادی کاندیدای مناسب کاشت ابرو هستند ؟

افرادی که از ابروهایی کم پشت برخوردارند، گزینه مناسبی برای کاشت یا پیوند ابرو می باشند ؛ البته لازم به ذکر است افرادی که تصمیم به کاشت ابرو دارند ، نباید به بیماری های انعقادی خون و به طور کلی هر گونه بیماری خاص خونی مبتلا باشند.
فرآیند کاشـت ابرو

پیوند ابرو ، فاقد نیاز به بیهوشی می باشد و تحت بی حسی موضعی انجام می گیرد ؛ به نحوی که فرد طی فرآیند عمل ، کاملا هوشیار است.

پس از بی حسی موضع مورد نظر ؛ پزشک متخصص ، مطابق با سلیقه بیمار و همچنین مد نظر داشتن زوایای ابرو و معیارهای زیبایی شناختی ، اقدام به طراحی فرم ابرو می نماید.

مرحله بعدی ؛ استخراج گرافت ها یا فولیکول های مو از بانک مو ( ناحیه پشت سر ، پایین گردن یا پشت گوش ) می باشد.

لازم به ذکر است که بانک مو ، بر اساس جنسیت بیمار تعیین می گردد.

به نحوی که در خانم ها به دلیل نازک تر و ظریف تر بودن موهای ابروها ، غالبا موهای نواحی پشت گوش و پایین گردن مورد استفاده قرار می گیرند.

در مقابل ؛ در آقایان به دلیل ضخامت بیشتر ابروها بهتر است بدین منظور ، از موهای پشت سر و گوش استفاده گردد.

در این مرحله ؛ آماده سازی گرافت ها جهت کاشت ، انجام می گیرد و فرآیند کاشت ابرو با در نظر داشتن زاویه قرار گیری موها و در نهایت دقت و ظرافت آغاز می گردد.
نکات مهم درباره کاشت ابرو

ابروهای ما به طور کلی از ۳ بخش سر ، تنه و دم تشکیل شده اند که رشد موها در هر یک از این بخش با هم متفاوت است ؛ در ادامه توضیحاتی در خصوص هر یک از این بخش ها ارائه داده ایم.

سر ابرو : داخلی ترین قسمت ابروها که طول آن حدودا ۵ الی ۷ میلیمتر است ، به بخش سر ابرو موسوم است. موهای این ناحیه از ابروها ، در جهت بالا رشد کرده و عموما تارهایی ظریف تر از دیگر بخش های ابرو دارد.

بعضی از متقاضیان عمل کاشت ابرو ، علاقمند به پر کردن سر ابرو بوده و تمایل دارند که ضخامت این ناحیه از ابروهای شان ضخیم تر باشد.

تنه ابرو : قسمت مرکزی ابروها که دارای طولی به ابعاد تقریبا ۲۵ میلیمتر می باشد ، تنه ابرو نام دارد که در واقع پهن ترین و پر تراکم ترین بخش ابرو به شمار می رود.

لازم به ذکر است رشد موهای تنه ابرو ؛ در جاهایی که به بینی نزدیک تر است ، به سمت بالا و خارج صورت می باشد.

توجه داشته باشید که در بخش میانی تنه ابرو ، جهت رشد موها هم راستا با قوس استخوان ابرو می باشد.

دم ابرو : بخش انتهایی ابرو که حدودا ۲۰ میلیمتری انتهای ابرو را تشکیل می دهد ( از خم ابرو تا پایان ابرو ) ، اصطلاحا دم ابرو تلقی می شود.

ناحیه دم ابرو ، از تراکم کمی برخوردار بوده و ضخامت موهای آن نیز کم و دارای موهایی نازک است. ( دم ابرو با بالا رفتن سن ؛ نازک تر و کم تراکم تر می شود )

باید توجه داشت که موهای این بخش از ابرو ، به شکل افقی رشد می کنند.

کاشت ابرو
الگوی کاشت ابرو

از اساسی ترین پارامترهایی که در کاشت ابرو باید مورد توجه قرار گیرد ، الگوی کاشت ابرو و همچنین موقعیت قرارگیری موهای جدید می باشد.

به طور کلی یک ابروی ایده آل و خوش فرم ، هم از لحاظ فرم ظاهری و هم از لحاظ کشیدگی باید دارای حالتی مطلوب باشد.

از این رو ، در خصوص الگوی کاشت ابرو باید فاکتورهای زیبایی شناسی به دقت لحاظ شوند ، تا بدین ترتیب ابروها زیبا و در عین حال طبیعی به نظر برسند.
تفاوت ابروی خانم ها و آقایان

فرم ظاهری ابروی مردان با ابروی خانم ها دارای تفاوت هایی می باشد.

تا جایی که ابروهای آقایان ، غالبا ضخیم تر بوده و از تراکم بیشتری برخوردار است.

همچنین ابروهای مردان ، خم بسیار مختصری داشته و فاقد قوس می باشد.

از آن جا که ضخامت ابروی آقایان در کل طول ابرو تقریبا یکسان است ؛ شاهد آن هستیم که قسمت انتهایی ابروهای آقایان ، به مراتب برجسته تر و پرتر از ابروی خانم ها می باشد.

ضمنا توجه داشته باشید که نقطه خاتمه ابروی آقایان ، غالبا در قسمت فوقانی فرو رفتگی بخش خارجی چشم به پایان می رسد.
هزینه کاشت ابرو

از متداول ترین سوالاتی که در این خصوص پرسیده می شود این است که هزینه کاشـت ابرو چقدر است ؟

در پاسخ به این پرسش ؛ باید گفت که کاشـت ابرو در واقع یک عمل کاملا تخصصی بوده و جهت تعیین هزینه آن نمی توان بدون معاینه فرد ، مبلغی را معین نمود.

به طور کلی هزینه نهایی کاشـت ابرو ؛ متاثر از پارامترهای متعددی است که پزشک پس از بررسی و معاینه بیمار ، آن را برآورد می نماید.